Medicatieveiligheid voor jou

Medicatieveiligheid voor jou

medicijnen

Ervaringen met Mirena

1
mening

Mirena

levonorgestrel

geef je mening

ALGEHELE TEVREDENHEID

Algehele tevredenheid

EFFECTIVITEIT

Effectiviteit
geen effectzeer effectief

BIJWERKINGEN

Hoeveelheid bijwerkingen
geenzeer veel

FILTER MENINGEN OP ZIEKTE

Anticonceptie / zwangerschapspreventie (1238 meningen)
Menstruatiepijn (230 meningen)
Plaatsen spiraal (99 meningen)

Lees meer over dit medicijn

Farmacotherapeutisch Kompas

Bekijk hier wat er in het naslagwerk van de arts staat

Anticonceptie-pil heeft effect op emotie, maar hoe?

Wat is het effect van de anticonceptiepil op je lijf, brein en leven? "Je kan bijvoorbeeld moeilijker omgaan met stress", zegt biopsycholoog Estrella Montoya, die onderzoek doet naar de effecten van hormonen op de hersenen. In Stax&Toine vertelt ze over wat er wél en wat er nog niet bekend is over de bijwerkingen van de pil.

"De pil bevat twee hormonen, die ook in je lichaam voorkomen. Maar door elke dag een pil te nemen, zorg je ervoor dat die hormonen minder gaan schommelen. En dat kan er voor zorgen dat je andere effecten op de hersenen krijgt dan wanneer het schommelt".

Estrella Montoya, biopsycholoog (23-01-2020)

1
1

Mirena

20-10-2014 | Vrouw | 46
levonorgestrel
Acute inflammatoire polyneuropathie
Effectiviteit
Hoeveelheid bijwerkingen
ik gebruik de mirena sinds 2009 en ga vanmiddag hem laten verwijderen door de huisarts. mijn vermoedens en na het lezen van andere gebruikers vallen nu als een puzzelstukje in elkaar. sinds het gebruik van de mirena is ook mijn leven veranderd, zoals: scheiding, verhuizing, nieuwe vriend, verhuizen naar andere provincie naar nieuwe vriend toe, kids alleen in het weekend [lees meer...]en vakantie zien, bouwen van een nieuwe huis, je zal zeggen dan moet je nu toch kunnen genieten, nieuw huis, nieuwe vriend, nieuwe omgeving kortom een nieuw begin van mijn leven, maar ik kan niet genieten. ik heb alleen maar huilbuien ben depressief, moe, haaruitval,piekeren enz.enz. en dacht dat dit allemaal aan alle veranderingen lag, totdat mijn vriend van het weekend helemaal niet meer wist wat hij met mij aanmoest, had weer huilbuien zocht ruzie en zag het niet meer zitten, hij zei laat eens naar dat spiraaltje kijken. toen ging er een lampje branden bij mij, in het verleden toen ik met de mirena begon heb ik ook allle verhalen gelezen en nu weer, alles valt als een puzzelstukje in elkaar, dit is ook mede oorzaak door de mirena in ieder geval hoe ik me voel (depressief verdrietig huilbuien). ik heb besloten om de mirena te laten verwijderen en hopelijk gaat het dan snel beter met mij.ik voel mij nu alleen maar in de put zitten. de eerste domper begon gelijk al in t eerste jaar, ben de mirena gaan gebruiken op advies van mijn zus, haar menstruatie is helemaal gestopt., nou bij mij natuurlijk niet het kwam gewoon weer terug en net als voorheen toen ik de pil slikte. ik hoop dat mijn verhaal ook duidelijk is voor andere, maar dit geldt zeker niet voor iedereen ik heb gewoon pech met de mirena.
1

Medicijnen met de meeste ervaringen

Mirena (2359) - Anticonceptie - overig
Citalopram (1462) - Depressie - antidepressiva SSRI
Paroxetine (1246) - Depressie - antidepressiva SSRI
Simvastatine (1221) - Cholesterol
Sertraline (1216) - Depressie - antidepressiva SSRI
Champix (1166) - Verslavingsziekten
Venlafaxine (978) - Depressie - antidepressiva overig
Tramadol (928) - Pijn - morfine-achtigen
Thyrax Duotab (878) - Schildklier - hypothyroidie (traagwerkend)
Omeprazol (836) - Maagzuur - protonpompremmers
Metoprolol (799) - Bloeddruk - betablokkers
Lyrica (781) - Epilepsie
Mirtazapine (701) - Depressie - antidepressiva overig
Furabid (693) - Antibiotica - urineweginfectie
Amitriptyline (679) - Depressie - antidepressiva TCA
Efexor (663) - Depressie - antidepressiva overig
Ethinylestradiol / Levonorgestrel (642) - Anticonceptie - eenfase
Seroquel (639) - Psychose / schizofrenie - antipsychotica
Amoxicilline (622) - Antibiotica - penicillines breedspectrum
Wellbutrin XR (619) - Verslavingsziekten
Metformine (607) - Diabetes (suikerziekte) - orale middelen
Escitalopram (573) - Depressie - antidepressiva SSRI
Implanon (hormoonimplantaat) (563) - Anticonceptie - overig
Lexapro (508) - Depressie - antidepressiva SSRI
Concerta (492) - ADHD - psychostimulantia
Roaccutane (476) - Acne
Amoxicilline / Clavulaanzuur (471) - Antibiotica - penicillines breedspectrum
Amlodipine (465) - Bloeddruk - calciumantagonisten
Dexamfetamine (438) - ADHD - psychostimulantia
Euthyrox (430) - Schildklier - hypothyroidie (traagwerkend)

disclaimer  De reviews op deze pagina zijn door de gebruikers gegenereerd en vervolgens gelezen en aangepast alvorens goedkeuring, om zo te voldoen aan onze standaarden wat betreft een review voor een medicijn. Voor het delen van ervaringen is geen medische kennis noodzakelijk. Op deze manier geven de reviews alleen een beeld van de ervaring van de schrijvers en niet die van de eigenaar van deze website. Denk er aan dat de ervaringen kunnen verschillen van persoon tot persoon en dat u voor medisch advies altijd contact op moet nemen met uw arts of apotheker.